Ana Arı Satışları

ana arılarMerhaba değerli arıcı arkadaşlar sitemizin kuruluşuna ilk olarak ana arı satışlarında kampanyalı bir şekilde üretim yapmaktayız. Uzun yıllardır arıcılık yapmaktayız ve sitemizin ilk yazısı olarak ana arı satışı ile başlıyoruz.

2013  doğumlu ana arı satışlarımız 25 Nisan 2013 ‘de başlayacaktır.

Nisan ayı sıkışıklığında mağdur olmamak için ön sipariş vererek sıraya girmenizi öneririz.

Fiyatlarımız her tür için tek fiyat olup 28 TL dir.

Ana arılarımız yumurtlama garantilidir.

Ön sipariş alınmaktadır..

Larva transeferi yöntemi ve doğal çiftleşme usulü üle üretilen ana arılarımız ,yumurtlamaya başladıktan 10 gün sonra müşterilerimize gönderilmektedir. Nakliye sırasında ölenler, sakatlanan ana arıların yumurtlama sorunu yaşayan ana arıların  yerine yenilerini göndermekteyiz.

Ana arılarımız tescilli markalardır.

SERTİFİKALI ÜRETİM YAPMAKTAYIZ

GÖNDERİMLER MNG KARGO İLE YAPILMAKTADIR .kARGOMUZ ŞEHİR MERKEZLERİNE İKİ GÜNDE İLÇELERE İSE ÜÇ GÜNDE ULAŞMAKTADIR  mng kargonun bulunmadığı  yerleşim yerlerine orada bulunankargo şirketiyle gönderim yapabiliyoruz.Ya da mobil servislerin hizmet verdiği günlere denk gelmesine dikkat ederek uygun plam-nlmayı müşterilerimizle birlikte yapıyoruz.   Kargo masrafı alıcıya aittir.Fiyatlarımızda pazarlık payı yoktur.Bir seferde 100 adet ve üzeri alımlarda fiyatlarda  % 15  indirim yapılmaktadır.

LÜTFEN DİKKAT!

Ana arı seçimi arıcılıkta başarı için ön şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol ana arı, belfast ana arı, kafkas ana arı, anadolu ana arı, italyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir.Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir.Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz.Karniyol ana arı ve belfast ana arıları daha çok orta ana dolu iklimlerine uyum gösterirken kafkas ana arı rakımı 1400 m. üzerinde olan coğrafyalarda daha başarılıdır.İtalyan ana arıların her bölgede başarı şansı varsa da kışı mutlaka ılıman bir bölgede geçirmesi gerekir.

Ana arı satışı yapan firmlar da müşterilerini bu konuda bilgilendirmeli ve bilinçlendirmelidir.Bir de ana arı fiyatları konusunda çok yüksek ve düşük olanlarda her zaman istismar kokusu hissetmişimdir.

Kafkas ana arı alırken mutlaka bulunduğunuz coğrafyanın rakımını  göz önğünde bulundurmalısınız.Kafkas ana arıyı daha çok 1400 rakımının üzeindeki arıcılarımıza tavsiye ederiz.Genel talepde oralardan gelmektedir. Bunun yanısıra orta anadoluda çalışıpta başarılı olduğunu söyleyen arıcılarımız mevcut.

İtalyan ana arı ise sahil kesiminde kışlatan herkes kullanabilir.

Belfast ve  karniyol orta Anadolu arıcılarından rağbet görmektedir.

Ana arı satışları  ve ana arı fiyatlarının belirlenmesinde kimi işletmelerce kriter olarak görülmekte  bence bu da yanlıştır. Her ürünün bir üretim maliyeti ve makul kâr oranı vardır.Bence arıcılarımız kendilerini istismar ettirmemelidir.Çok ucuz ve pahalı olan ana arı satışının yapıldığı yerlere pirim verilmemelidir diye düşünmekteyiz. Tabi asıl kararı verecek olan arıcılarımızdır.

Ana arı konusunda her türlü soru ve sorununuzda bizi saat sınırlaması olmaksızın araya bilirsiniz.Sizlere hizmet vermek için buradayız.

İRTİBAT: aricilikmalzemeleri@gmail.com mail adresine isim, telefon ve adres bilgilerinizi göndermeniz yeterlidir.

TELEFON: 0543 350 50 91 nolu telefonu arayabilirsiniz.

“Ana Arı Satışları” için 3 yorum

  1. kıbrısta yasıyorum 25 sıfırdan kovan kuracam ılk defa bu ısı yapacam sanırım italyan ana arı bızım sıcak ılklıme en uyumlu olan kıbrısa gonderme sansınız varmı varsa fıyat ne olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir